Ballina BOTA

BOTA

  Nëntë persona të vdekur dhe dhjetra të plagosur nga stuhia vdekjeprurëse...

  Vazhdon të rritet numri i viktimave dhe të plagosurve pas stuhisë vdekjeprurëse në Greqi. 9 persona kanë humbur jetën sipas mediave dhe dhjetra të tjerë...

  Ja për cfar e pyeti Trumpi, Putinin….!

  Presidenti Vladimir Putin është ndjerë i ofenduar nga akuzat që Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në Amerikë, ka thënë Presidenti...

  A u zvogelua ndikimi Amerikan në botë, pasi erdhi Trump?

  Si këtë javë një vit më parë, Donald Trump u zgjodh president. Shumë njerëz parashikuan se politika e jashtme amerikane do të merrte një...

  Lajme te reja nga Samsungu…

  Samsung Galaxy A5 i vitit të ardhshëm është duke u testuar dhe ka filluar të shfaqet në shumë lista. Telefoni do të vijë me...

  Mediat sociale rrezik per cenimin e Demokracise!

  Crick do të tronditej nga falsiteti dhe partishmëria e shfaqur në dëgjesat e komitetit të Senatit këtë javë në Washington. Facebook ka bërë me...

  Turqia dhe Katari rezikohen nga kriza ekonomike!

  Pesë të Brishtët dhe Pesë të Mrekullueshmit, është titulli i zgjedhur nga agjencia amerikane e vlerësimit për renditjen e re të ekonomive në formë,...

  E fituar: Merkel qeveris edhe një herë!

  Rezultati i zgjedhjeve parlamentare është një konfirmim për kancelaren. Me 33,2 përqind unioni konservator CDU humbet rreth 5 përqind krahasuar me zgjedhjet e vitit...

  Ky iPhone X prej ari kushton 70,000 euro (FOTO)

  Kur Apple lansoi iPhone X për dhjetëvjetorin e celularit, njerëzit u tronditën nga çmimi i tij prej 1,000 dollarësh. Por, një version i ri luksoz...
  Troy Apke Jersey