Singapori me autobusë pa shoferë në vitin 2022!

Singapori planifikon të nxjerrë në rrugë autobusët pa shoferë në vitin 2022. Qeveria tha se ata do të pilotohen në tri lagje të reja, të...

Aktivistja tenton të grisi flamurin Serb!!!

https://www.youtube.com/watch?v=PvMcyooi2sM Një incident ka ndodhur sot jashtë Gjykatës së Hagës, ndërsa brenda jepej dënimi për kriminelin e luftës në Bosnjë,Ratko Mlladiç. Një shtetas serb ka bërtitur...

Moment tragjik : Një gjirafë përpiqet të luftojë kundër dy luanëve...

Këto fotografi të mahnitshme tregojnë dy luanë që po tentojnë për të rrëzuar në tokë një gjirafë, shkruajnë mediat e huaja. Sipas mediave të huaja,...

Johanes Han në Shkup, kjo është arsyeja e vizitës…!

Eurokomesari për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore Johanes Han pas takimit më zëvendës kryeministrin për çështje evropian, Bujar Osmani dhe shefin e diplomacisë maqedonase Nikolla...

Mbretëresha Elizabeth feston përvjetorin e martesës, ja i sati pervjetor është…

Mbretëresha Elizabeth II e Britanisë dhe Princi Philip, e festojnë sot 70 vjetorin e martesës së tyre, me një tubim të vogël familjar, transmeton...

Ky është hoteli më i veçantë në botë…

Të gjithë investitorët hedhin miliona për të ofruar kushte komode e luksoze në hotelet e tyre dhe për të joshur klientën. Gjithsesi, duket se gjetja...

Keni vendosur të emigroni, ky është shteti ku ju mund të...

Mesatarisht, çdo shtetas zviceran aktualisht ka asete prej 537,000 dollarësh duke përfshirë aksionet, fondet e pensioneve, pasuritë e paluajtshme dhe makinat. Si rezultat, asetet...

Rrezikohet zhdukja e këtij shteti nga cunami…

Cunami monstruoz mund të shkatërrojë bregun lindor të Australisë dhe të vrasë miliona njerëz brenda pak orësh, kanë paralajmëruar ekspertë. Ata njoftojnë se një valë...

Nëntë persona të vdekur dhe dhjetra të plagosur nga stuhia vdekjeprurëse...

Vazhdon të rritet numri i viktimave dhe të plagosurve pas stuhisë vdekjeprurëse në Greqi. 9 persona kanë humbur jetën sipas mediave dhe dhjetra të tjerë...

Ja për cfar e pyeti Trumpi, Putinin….!

Presidenti Vladimir Putin është ndjerë i ofenduar nga akuzat që Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në Amerikë, ka thënë Presidenti...