Ukraina planifikon të bëhet anëtare e NATO-s pas Maqedonisë

Bruksel, 9 janar 2019 (MIA) – Shefi i misionit ukrainas pranë NATO-s në Bruksel, Vadim Pristajko për mediet ukrainase deklaroi se Ukraina i ka...

Gjermani, një deputet dënohet për mesazhe raciste

Një deputet gjerman i ekstremit të djathtë u dënua sot për të paguar dëmin dhe interesat ndaj djalit të ish-yllit të tenisit, Boris Becker...

Shpërthim i fuqishëm në Stamboll, dyshohet për të vdekur

Së paku një person ka humbur jetën nga një shpërthim i fuqishëm që ka ndodhur para pak çasteve në Stamboll. Ekipet e ndihmës së...

Qyteti i nëndheshëm turk që u zbulua rastësisht

Në vitin 1963, një person në rajonin e Kappadocia në Turqi po restauronte shtëpinë e tij, kur bëri një zbulim të pabesueshëm. Ai gjeti një...

Imazhe nga dorëzimi i ISIS-it në Siri (Video)

Departamenti i Mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, mbrëmë ka bërë të ditur se Shteti Islamik (ISIS) ka humbur kontrollin e territorit në...

Çmimet e naftës shënojnë rënie në tregjet botërore

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e kësaj të premteje. Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar evropiane, Brent, ranë me 7 cent dhe u...

Universiteti kinez lansoi me sukses raketën hipersonike, që lëvizë pesë herë...

Hulumtuesit e një universiteti kinez, pretendojnë se e kanë lansur dhe zbritur me sukses një raketë hipersonike, që udhëton pesë herë më shpejtë se...

Gjermania lëshon autostradën e parë elektrike për kamionë (VIDEO)

Për herë të parë në Gjermani ka filluar testimi i kamionëve të parë elektrik. Testet e para janë zhvilluar në një autostradë të ashtuquajtur elektrike...

1000 euro për çdo azilant që largohet me dëshirë nga azili!

Gjermania mbështet me ndihmafinanciare azilantët që duan të rikthehen në vendlindje. Kujdes: afati i kërkesave për këto ndihmapërfundon në fund të muajit shkurt. Deri më 28 shkurt azilkërkuesit...

Takimi i BE-së me liderët e Ballkanit, pse nuk është Ramush...

Sot ka filluar punimet në Sofie të Bullgarisë takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor me përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për të diskutuar dhe zhvilluar...