Nesër priten negociatat për cështjen e emrit në Bruksel…!

Ndërmjetësuesi i OKB-së në kontestin e emrit ndërmjetMaqedonisë dhe Greqisë, Metju Nimic, të hënën dhe të martën në Bruksel do të takohet me përfaqësuesit në...

Kur shqiptarët sundonin Jeruzalemin: Sollën paqe dhe barazi për të gjithë

Qyteti i Shenjtë i Jerusalemit ka qenë zotërim i shqiptarëve nga viti 1831 deri në vitin 1840. Sulltani i perandorisë që shtrihej në tre kontinente, asaj...

Palestina dhe Izraeli fillojne lufte!

Protestuesit palestinezë u përleshën sot me ushtarët izraelitë në Jeruzalem, Ramallah dhe vende të tjera në Bregun Perëndimor dhe Rripin e Gazës, një ditë pasi Presidenti...

Keto jane ushtritë me disiplinën më të rreptë në botë (FOTO...

Zakonisht kujtojmë fjalën "disiplinë" kur flasim për ushtrinë ose forcat ushtarake të çdo vendi. Orari i rreptë që ndjek ata i bën ata të...

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, takon kongresmenin në SHBA!

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, po qëndron për vizitë në ShBA, ku ka realizuar takime individuale me kongresmenët, RobertPitinxher, Robert Aderholld dhe Dejv Trot. Siç bën të ditur...

Arrestohen burrë e grua në Turqi, të cilët kishin vajtur për...

Shkoi për të kryer studimet doktorale në Turqi duke mos menduar se një ditë do të gjendej pas hekurave për një akuzë, të cilën as që do t'a kishte...

Shkëlqen Dua Lipa, ja çfar ka arritur këtë herë!!!

Dua Lipa edhe një herë ka treguar se jo vetëm është performuese e jashtëzakonshme, por po ashtu edhe yll mode. Këngëtarja nga Prishtina si gjithnjë...

Ky është kushti për të marre vizë pune në Gjermani!

Në Gjermani numri i vizave të punës për shqiptarë, boshnjakë dhe të tjerë nga Ballkani është rritur me 70% në tetë muajt e parë 2017. “Die Welt“ i...

Arrestohet banda me pasuri super të mëdha!

Një bande shqiptare prej 6 përsonash është goditur nga policia italiane pasi akuzohen për një numër shumë të madh vjedhjesh në Brescia dhe në provincat e...

Shqiptari fatlum që fitoi 1 milion dollar!

Një shqiptar në Shtetet e Bashkuara nuk u ka besuar syve kur ka parë se bileta e tij me numrat – 24-26-28-59-63 –përputhej me...