Copa gjigante e akullit në formë disku shfaqet në një lumë...

  Një copë akulli në formë disku ka habitur banorët e qytetit Maine në SHBA, kur panë duke “pluskuar” në lumin Presumpscot. Copa gjigante e akullit...

Gjermania shënon rritjen më të ulët ekonomike në pesë vjet

Ekonomia e Gjermanisë është rritur 1.5 për qind vitin e kaluar, duke shënuar kështu rritjen më të ulët nga viti 2013. Të dhënat e Zyrës...

‘Gazetari’ sulmon me thikë Kryebashkiakun gjatë një aktiviteti bamirësie (VIDEO)

Kryebashkiaku i qytetit verior polak të Gdanskit është sulmuar me thikë gjatë një aktiviteti bamirësie, thonë zyrtarët. Pawel Adamowicz, 53 vjeç, thuhet se është në...

Pompeo: Vendi i Maqedonisë është në NATO dhe BE

ShBA-të e përshëndetën vendimin e Kuvendit të Maqedonisë për votimin e ndryshimeve kushtetuese me çka pranohet marrëveshja me Greqinë për ndryshimin e emrit të...

11 miliardë euro tepricë e buxhetit në Gjermani

Gjermania regjistroi 11.2 miliardë euro suficit buxhetor në vitin 2018, sipas të dhënave paraprake të Ministri të Financave të publikuara, kjo falë një ekonomie...

Shqiptarët në rrugën e krimit, fushatë sensibilizuese në Britaninë e Madhe

Përfshirja e pandalshme e shumë shqiptarëve, sidomos të rinjve të ardhur rishtas në Britani, në rrugën e krimit dhe tafikun e drogës, ka qenë...

Dëbora zbardh Europën, bllokohen rrugët në Gjermani e Suedi

Reshjet e dendura të dëborës kanë zhytur në kaos pjesë të tëra të Gjermanisë dhe Suedisë, duke bllokuar rrugë, duke ndaluar trenat, e duke...

Merkel: Marrëveshja e Prespës i jep mundësi Maqedonisë Veriore që të...

Vëmendja e mediave greke pas takimit të Angela Merkel me Alexis Tsipras monopolizoi pozitën e kancelares gjermane në lidhje me marrëveshjen e Prespës, ndërsa...

Evropa në alarm, bora po i “varros” rrugët, kaosi gjithnjë më...

Kaosi i shkaktuar nga bora është thelluar edhe më tej, me qindra njerëz të bllokuar, pasi rrugët janë “varrosur” nga orteqet. Sipas mediave të huaja, ...

Ukraina planifikon të bëhet anëtare e NATO-s pas Maqedonisë

Bruksel, 9 janar 2019 (MIA) – Shefi i misionit ukrainas pranë NATO-s në Bruksel, Vadim Pristajko për mediet ukrainase deklaroi se Ukraina i ka...