Rrëzohet avioni, humbin jetën 5 turistë

Pesë turistë përfshirë dhe pilotin, kanë mbetur të vdekur pasi avioni i tyre privat u përplas në det menjëherë pas ngritjes nga ishulli Roatan...

Tragjike në Tel Aviv/ Humb jetën aksidentalisht punëtori në skenën e...

Një 66 vjeçar, punonjës në skenën e Eurovizion në Tel Aviv,Izrael ka vdekur pasi një pjesë e pajisjeve të ndriçimit ra mbi të. Mediat ndërkombëtare...

Trump shpreson që SHBA-ja të mos hyjë në luftë me Iranin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se shpreson që SHBA-ja të mos përfshihet në luftë me Iranin. Presidenti Trump i bëri këto...

Zbulohet një rrjet ndërkombëtar i krimit kibernetik

Agjencia Evropiane e Policisë (EUROPOL) ka zbuluar një bandë kriminale, me shtrirje ndërkombëtare, e cila përdorte viruse kibernetike për të vjedhur 100 milionë dollarë...

Merkel: Nuk jam në dispozicion për një mandat të ri politik

Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi sot se nuk do të ushtrojë mandate të tjera politike pas largimit të saj nga kancelaria parashikuar në fund...

​Hakerat rusë godasin dy sisteme zgjedhore në Florida

Hakerat rusë arritën të depërtojnë në sistemet zgjedhore të dy qarqeve në shtetin juglindor të Floridës, tha dje guvernatori i saj, por duke siguruar...

Ja çfarë katastrofe po ndodh në Serbi, Bosnjë e Kroaci

Për dy ditë rresh, reshje të mëdha të shiut kanë përfshirë rajonin e Ballkanit. Përderisa në Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut gjendja nuk është...

Aeroplani i Merkel goditet nga një veturë – ja çfarë ka...

Aeroplani i Kancelares Angela Merkel është godiur nga një veturë e një simpatizanti që ka kërcyer për të bërë foto fotografi por ka harruar...

Në Bosnje e Hercegovinë bie borë sikur të ishte dimër (Video)

Pas shiut të rrëmbyeshëm dhe zonave të prekura nga përmbytjet, disa pjesë të Bosnjë e Hercegovinës më saktësisht në Korçanicë jo larg Sanski Mostit,...

Gjermania lëshon autostradën e parë elektrike për kamionë (VIDEO)

Për herë të parë në Gjermani ka filluar testimi i kamionëve të parë elektrik. Testet e para janë zhvilluar në një autostradë të ashtuquajtur elektrike...