Kjo është lista me vendet më injorante në botë

Vendet më injorante në botë janë emëruar në bazë të një studimi të njohurive të njerëzve rreth vendit të tyre. Indeksi i Injorancës 2016, i prodhuar nga Ipsos MORI,...

Ja numri i saktë i shqiptarëve nëpër botë

Pavarësisht regjistrimeve zyrtare të popullsisë që bëhen në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, asnjëherë nuk dihet sa shqiptarë ka në botë për shkak të shpërnguljeve...

Themelohet partia e Erdoganit ne Maqedoni!

Partia për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti) në Turqi do të hapë përfaqësi në SHBA, Gjermani, Francë, Rusi, Britani, Maqedoni dhe Bosnjë dhe Hercegovinë. Në...

Ky eshte ishulli më i vogël në botë me një shtëpi...

Ishulli më i vogël në botë i banur është quajtur ‘Just Room Enough Island’ dhe arsyeja do t’ju habisë. Kjo për shkak se ishulli jashtë Gjirit të Aleksandrisë...

Mediat greke: Xhamia më e madhe në Ballkan, drejt përfundimit

Nuk ka kaluar pa vëmendje në mediat greke ndërtimi i xhamisë së madhe të kryeqytetin e Shqipërisë. Ajo tashmë është në një fazë të avancuar të punimeve ku ka...

Babagjyshi i Krishtlindjeve dhe legjenda e tij

Babagjyshi i Krishtlindjeve, për të cilin thuhet se realisht ka ekzistuar, njihet me emrin San Nikola. Sipas gojëdhënave, ai ka lindur në Patara, një krahinë...

Suedia jep lajmin e keq për emigrantët

Suedia ka harxhuar burimet e saj për të marrë më shumë azilkërkues pas fluksit të refugjatëve të vitit 2015">2015, ka thënë ministri vendas i Financave,...

Ja sa do te numeroj popullsia e botes ne 2018-en!

Popullsia botërore pritet të arrijë rreth 7,6 miliardë banorë në fillim të vitit tjetër, njoftoi sot Fondacioni Gjerman për Popullsinë Botërore (DSW). Instituti pret që...

Kjo është truproja femer e Erdoganit!

Vizita e Erdoganit, në Greqi është vlerësuar si historike. Por duket se vëmëndja e reporterve nuk ishte tek ai por ishte zhvendosur tek një nga...

Ja si ruhen dhe kalojnë kurorat nga një princeshë në tjetrën

Kjo kurorë është e përkryer për dukeshën e Kembrixhit, e cila e veshi atë për pritjen vjetore diplomatike të Mbretëreshës në Pallatin Buckingham këtë javë – quhet...