Pas sulmit terrorist, rihapet xhamia Al-Noor

Besimtarët myslimanë janë kthyer në xhaminë Al-Noor në Kristçërç të Zelandës së Re, për herë të parë pas sulmit ku mbetën të vrarë 50...

Sërish panik në Zvicër: Ngacmohet seksualisht vajza derisa po kthehej nga...

Në Rüti të Cyrihut thuhet se një nxënëse e shkollës fillore është ngacmuar seksualisht nga një njeri në rrugë derisa po kthehej në shtëpi....

SHBA-ja vendos sanksione të reja ndaj Iranit

Shtetet e Bashkuara kanë goditur sërish me sanksione Iranin duke shënjestruar 31 shkencëtarë, teknikë dhe kompani të cilët janë të përfshirë në programet e...

Ligji i ri në Gjermani, qeveria jep 1,3 miliardë euro për...

  Bundestagu gjerman miratoi një ligj të ri, për të lehtësuar familjet me të ardhura të ulëta. Që nga data 1 korrik, subvencioni për fëmijët...

Brenda shtatë ditëve të amnistisë, në Britani të Madhe u grumbullua...

Imazhet e shpërndara nga policia, tregojnë grumbujt e thikave, që janë dorëzuan në pika të ndryshme të Britanisë së Madhe. Të gjitha këto janë hedhur...

Dy të vdekur e mijëra të zhvendosur nga vërshimet në SHBA

Reshjet e mëdha të shiut dhe shtresat e akullit e të borës kanë shkaktuar vërshime të mëdha në pjesën qendrore të Shteteve të Bashkuara...

Rikthehet dhuna në Paris, protestuesit djegin gjithçka në “Champs-Elysées”

Një numër i madh dyqanesh u grabitën dhe u dogjën sot pasdite në rrugën e njohur parisiane ”Champs-Elysées”, një tjetër shfaqje e dhunshme e...

Cikloni godet Afrikën Jugore, 150 të vdekur (VIDEO)

Mozambiku, Zimbaveja dhe Malawi janë goditur nga një ciklon i fuqishëm që ka shkaktuar 150 viktima dhe qindra të zhdukur. Në zonat rurale më...

Horror në Meksikë| 19 trupa njerëzish gjenden të vrarë në kanalet...

Autoritetet meksikane kanë zbuluar mbetjet mortore të 19 njerëzve. Mbetjet ishin futur në qese plastike dhe ishin hedhur në një kanal të ujërave të...

Çfarë e shtyri terroristin që ta kryejë sulmin terrorist në Zelandë...

Brenton Tarrant pretendon se gjatë udhëtimeve të tij, ai kishte kontaktuar me vrasësin e njohur norvegjez Anders Breivik, i cili i kishte dhënë bekimin...