Ballina Blog Faqe 952

Afaristët kërkojnë uljen e gjobave për ndërmarrjet

Biznesmenët kërkojnë që qeveria të zvogëlojë dënimet për ndërmarrjet, dhe inspektorët para se t’i ndëshkojnë, t’i paralajmërojnë. Biznesmenët besojnë se me legjislacionin aktual u lihet...

Aksident në Selanik, lëndohen rëndë dy shtetas të Maqedonisë

Dy shtetasit të Maqedonisë u lënduan të shtunën në aksident komunikacioni në Selanik, në afërsi të IKEA-së. Një veturë që ka lëvizur me shpejtësi...

Strugani arrestohet me 15 kilogramë drogë në Turqi

Pas kontrollit, ekipet kanë konfiskuar gjithsej 14 kilogramë e 858 gramë marihuanë të ndara në 37 pako, të cilat ishin vendosur në pjesë të...

Ja cfar tha Agim Nuhiu ne facebook per viziten ne Struge....

Ne profilin e tij ne rrietin social Facebook Agim Nuhiu u shpreh:  "Per policine e Struges nga Qeveria e Gjermanise pranuam donacion - mjete...

Sot në vizitë zyrtare në komunën e Strugës ishte ministri Spasoski dhe zv....

Sot në vizitë zyrtare në komunën e Strugës ishte ministri Spasoski dhe zv. ministri Nuhiu. Qëlloimi i takimit ishte renovimi dhe rikonstruimi i SP Strugë i...

Vrasja në rrugën Xhon Kenedi, kallëzim penal për të dyshuarin

Kundër 28-vjeçarit O.A. të Shkupit i cili është në arrati sot është ngritur kallëzim penal për vrasjen që ndodhi më 20 dhjetor të 2017-s në rrugën...

Një banor i Gjevgjelisë është gjetur i vdekur në një banesë

Një banor i Gjevgjelisë, 35 vjeçari R.A sot herët në mëngjes është gjetur i vdekur në një banesë në bulevardin “Gjevgjelia”. MPB informon se ekspertizë...

Numri i nxënësve të shkollave të mesme ulet për 15 mijë...

Numri i nxënësve në arsimin e mesëm është ulur për 15 mijë në periudhën nga viti 2013 deri në vitin 2017, tregojnë të dhënat...

Trafiku nëpër rrugë të lagështa, në ndërprerje rruga Koçan-Makedonska Kamenicë

 Trafiku në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa, në viset më të larta ka mbetje të borës në rrugë. Reshje të borës...

Një e moshuar humbi jetën nga një zjarr në Ohër

Një e moshuar ka humbur jetën në një zjarr që e përfshiu sot në mëngjes banesën e saj në rrugën “Turistiçka” në Ohër. Zjarri është...

Më të shikuarat