Ballina Blog Faqe 952

Johanes Han në Shkup, kjo është arsyeja e vizitës…!

Eurokomesari për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore Johanes Han pas takimit më zëvendës kryeministrin për çështje evropian, Bujar Osmani dhe shefin e diplomacisë maqedonase Nikolla...

Mbretëresha Elizabeth feston përvjetorin e martesës, ja i sati pervjetor është…

Mbretëresha Elizabeth II e Britanisë dhe Princi Philip, e festojnë sot 70 vjetorin e martesës së tyre, me një tubim të vogël familjar, transmeton...

Ky është hoteli më i veçantë në botë…

Të gjithë investitorët hedhin miliona për të ofruar kushte komode e luksoze në hotelet e tyre dhe për të joshur klientën. Gjithsesi, duket se gjetja...

Deputeti i PAN-it uron Vetëvendosjen…

Deputeti nga radhët e NISMA për Kosovën, Zafir Berisha ka uruar fitoren e Vetëvendosjes në Preizren. Ai ka uruar edhe votuesit e NISMA-s pas...

Kjo është arsyeja e vdekjes së Kompozitorit Shqiptar…

Kompozitori i njohur Aleksandër Lalo ndërroi jetë pak orë më parë në një spital privat në Tiranë, në të cilin ishte dërguar me urgjencë...

Ja cfar tha Maestro Lalo para se të ndëronte jetë…

Marrëdhënia mes Marina Vjollcës, prezantueses së C'est La Vie dhe kompozitorit të njohur Aleksandër Lalo i cili ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme,...

Zyrtare: KQZ zbulon rezultatin paraprak të zgjedhjeve lokale në Kosove…

Në 19 komuna të Kosovës, sot është zhvilluar raundi i dytë i zgjedhjeve lokale. Nga 1,353,613 persona me të drejtë vote, deri në momentin...

Vetëvendosja merr tre komuna nën udhëheqje…

Sipas të dhënave preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Lëvizja Vetëvendosje (VV), ka arritur që t’i fitojë tri komuna. Derisa në vitin 2013, VV-ja...

Ja katër Komunat që humbet PDK-ja…

Pas publikimit të rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), rezulton se Partia Demokratike e Kosovës (PDK), ka humbur në katër komuna në...

Shpend Ahmeti konfirmon fitoren në Prishtine dhe Prizren…

Në selinë e LVV ka nisë festa nga aktivistë të këtij subjekti për fitoren në Prishtinë dhe në Prizren. Kryetari aktual i Prishtinës Shpend Ahmeti...

Më të shikuarat