Ballina Blog Faqe 589

NË STRUGË ARRESTOHET BAJRAM M. PËR BLERJE VOTASH

Sot në Strugë është arrestuar qytetari Bajram M. për blerje votash. Personi i lartëpërmendur është arrestuar në rrugën "Skopska" në Strugë. Personi nē fjalë...

KRSTO MUKOSKI DHE LILJANA ZATUROSKA NË MBËSHTETJE TË ZIADIN SELËS

Deputeti qe hapi dyert  e Parlamentit në rastin e 27 prillit  Krsto Mukoski sot së bashku  me Liljana Zaturoska nga radhët e VMRO DMPNE-së...

Ali Ahmeti konfirmon largimin e “Aleancës për Shqiptarët” nga qeveria

Pas marrveshjes mes Aleancës për shqiptarët me "Besën",përveç që ka qënë e  papranueshme për Kryeministrin Zaev dhe qeverinë e tij, si edhe pas reagimeve...

ZIADIN SELA VOTON PËR RAMIZ MERKON

ZIADIN SELA VOTON PËR RAMIZ MERKON Në parlamentin e R.së Maqedonisë para ca kohe u votua qeveria e re e R.së Maqedonisë, ku në të...

ZYRTARE : Përfundon periudha e “Aleancës për Shqiptarët” nga Qeveria

ZYRTARE : Përfundon periudha e "Aleancës për Shqiptarët" nga Qeveria. Kryeministri Zoran Zaev sipas gjasave do te përjashtoj përfundimisht Selën nga Qeveria , e gjithë...

Arrestohen tre persona për shitblerje votash në Strugë dhe rrethinë !

Arrestohen tre persona për shitblerje vitesh në Strugë dhe rrethinë. Sot arrestohen tre persona për shitblerje votash në Strugë,gjatë patrulimit të njesive speciale ALFA dhe...

VAZHDON BLERJA E VOTAVE NGA ANA E “PATRIOTIT” TEK QYTETARËT MAQEDONAS

VAZHDON BLERJA E VOTAVE NGA ANA E "PATRIOTIT" TEK QYTETARËT MAQEDONAS "Patrioti" harron vendbanimet dhe fshatrat Shqiptare, duke i lënë në mjerim. E për të...

A do ta ketë fatin e njejtë Ziadin Sela, si ish-deputeti...

 Ziadin Sela që pas ngjarjeve të 27 Prill kishte marrë vulën si lider politik në Maqedoni, ai në kulmiancionin e mbështetjes së tij politike...

Vesel Memedi: Kafshata e madhe të mbetet në fyt!

I nderuari Ziadin Sela, prej momentit të parë që jemi takuar, e deri më sot, asnjë fjalë të vetme nuk e kam thënë publikisht për...

Ziadin Sela konfirmon daljen nga Qeveria

Lideri i Aleancës për Shqiptarët dhe kandidati për kryetar të Strugës, Ziadin Sela së bashku me liderin e Lëvizjes Besa dhe kandidatin për kryetar...

Më të shikuarat