Ballina Me Ali Ahmeti, prijatarin e aspiratës clirimtare të...

Në zhvillimet e bujshme aktuale gjithëshqiptare, koha është rrudhur dhe, jo vetëm njerëzit me përgjegjësi të larta, por edhe më të zakonshmit, gjithënjë e...

ME ALI AHMETIN – PRIJATARIN E ASPIRATËS ÇLIRIMTARE TË SHQIPTARËVE TË...

ME ALI AHMETIN - PRIJATARIN E ASPIRATËS ÇLIRIMTARE TË SHQIPTARËVE TË MAQEDONISË Në zhvillimet e bujshme aktuale gjithëshqiptare, koha është rrudhur dhe, jo vetëm njerëzit...

Arrestohet një 33-vjeçare në Tiranë, dyshohet se shtirej si juriste duke...

Amarilda Leka, 33-vjeçarja që ra sot në prangat e policisë është një emër mjaft i njohur për Policinë e Shqipërisë. Ish-Asistentja e ish-ministres Milena Harito,...

Dymbëdhjetë emigrantë janë gjetur në një furgon në autostradën Kumanovë -Tabanoc

Gjithsej 12 emigrantë nga Afganistani dhe Pakistani ishin gjetur mbrëmjen e së enjtes, në një furgon në autostradën Kumanovë-Tabanoc dhe janë arrestuar nga policia. Siç...

U gjet e pajetë në shkallët e hotelit, policia zbardh ngjarjen

Policia ka arritur të zbardhë ngjarjen e datës 14.11.2019 ku një grua u gjet e pajetë në shkallët e e një hoteli në Tiranë...

Një i vdekur nga dëbora, reshjet e shumta izolojnë Francën

Franca po përballet me kushte të vështira të motit, ku është krijuar një gjendje kaosi në rrugët e saj nga reshjet e shumta të...

Pogradec-Gazetarët trajnohen rreth rritjes së sigurisë së konsumatorit për produktet joushqimore.

Pogradec-Gazetarët trajnohen rreth rritjes së sigurisë së konsumatorit për produktet joushqimore. Dhjetra gazetarë nga i gjithë janë trajnuar gjatë fundjavës nga "Qendra Konsumatori Shqiptar" për...

Trajnim: Siguria e konsumatorit për produktet joushqimore për Gazetarët Shqiptarë

Trajnimi: Siguria e konsumatorit per produktet joushqimore Mbrojtja e konsumatorit, konsiderohet si nje nga ceshtjet e rendesishme per integrimin Europian te vendit ne aspektin ekonomik....

E thyen ligjin hapur, VIP-et shqiptare që rrezikuan burgun në Paris...

Edhe pse shumica nuk janë të vetëdijshëm, në fakt të bësh foto në kullën Eiffel natën, kur dritat janë ndezur është e ndaluar me...

Shkupi ndër qytetet më të ndotura në botë

Në listën e “air vizual”, Shkupi sot është në vendin e 11-të. Kryeqyteti jonë sot është qyteti i 11-të më i ndotur në botë. Përveç Shkupit,...

Më të shikuarat