Nga kush trembet Ministri Asaf Ademi ta shpreh identitetin e tij...

Në Manifestimin kulturor që u mbajt në prag të festës 22 Nëntorit ditës së alfabetit shqip, dhe 110 Vjetorin e Kongresit të Manastirit, u...

Ministria e Drejtësisë: Ekziston bazë ligjore për ekstradimin e Nikolla Gruevskit

Ministria e Drejtësisë njofton se ekziston bazë ligjore që Maqedonia të kërkojë ekstradimin e ish-kryeministrit Nikolla Gruevskit nga Hungaria, përcjell Telegrafi Maqedoni. Kërkesa për ekstradim...

Shqiptari përfshihet në një aksident vdekjeprurës

Një shqiptar është prangosur në Livorno, Itali pasi ka shkaktuar një aksident me vdekje. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:00 të mëngjesit të sotëm, kur...

Policia e Tetovës: Mbrëmë kemi kapur 2 persona nga Poroji me...

Mbrëmë rreth orës  22.00 deri ora 02.00, pjestarët e policisë nga Sektori për punë të brendëshme Tetovë, është kryer kontroll në shtatë objekte hotelerike...

LSDM: Me reformën sociale është siguruar drejtësia sociale

Nga partia në pushtet thonë se me buxhetin e vitit 2019-të është siguruar drejtësia sociale, më shumë para tek qytetarët dhe më shumë ndihmë...

Sot do të mbahet protestë para Kuvendit të Maqedonisë

Sot para Kuvendit të Republikës së Maqedonisë do të mbahet protestë kundër ndryshimeve kushtetuese që parashihen sipas marrëveshje së Prespës. Si iniciator i kësaj proteste...

Meta shqiptarëve të Maqedonisë: Kurrë nuk do të jeni vetëm

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta këtë fundjavë ka vizituar Manastirin për nderë të 110- vjetorit të Kongresit të Manastirit. Kreu i shtetit shqiptar pasi...

FOTO+VIDEO/Gazetari i Redaksisë Strugalajm.org i nominuar për disa çmime vjetore në...

Këtë të premte në Tiranë është mbajtur takimi I fundvitit I Unionit të Gazetarve Shqiptarë. Në këtë ceremoni ishin pjesë shumë Gazetarë nga Shqipëria,...

Ja me çfarë po merret gruaja e ish-kryeministrit të arratisur

Derisa ish kryeministri Nikolla Gruevski gjendet në arrati, familjarët e tij po kryejnë obligimet e përditshme ashtu si duhet. Kështu, sipas mediave maqedonase bashkëshortja e...

Kryeministri i vëtëm në Evropë, që nuk e di se sa...

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev është i vetmi në Evropë, që nuk e “di’ se sa popull përfaqëson, pasi që ka më shumë se...

Më të shikuarat