Edhe sot i nxehti afrikan, nga java e ardhëshme bien temperaturat

Edhe gjatë ditës së sotme në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot i nxehtë me temperatura të larta. Sipas meteorologëve, temperatura e ditës...

Grabitja e Rinasit, në pranga punonjësi i aeroportit

Një tjetër person është arrestuar si i dyshuar për grabitjen e Rinasit, më 9 prill të këtij viti, ku mbeti i vrarë Admir Murataj. Burime...

Reuters: Maqedonia e Veriut drejt hapjes së negociatave, Shqipëria jo

Maqedonia e Veriut ka gjasa të fitojë mbështetjen e Bashkimit Evropian për të nisur bisedimet për anëtarësim më vonë gjatë këtij viti, ndërsa Shqipëria...

Maqedoni, nga fillimi i epidemisë së fruthit janë vaksinuar 29.857 fëmijë

Numri i tërësishëm i fëmijëve të vaksinuar deri në moshën 14 vjeçare me MRP-vaksinën nga fillimi i epidemisë në Maqedoninë e Veriut arrin 29.857...

Shqipëria dhe Maqedonia, më të pasigurtat në rajon

Sipas klasifikimit të revistës amerikane “Global finance” Shqipëria radhitet në vendin e 69-të në fushën e sigurisë ndër gjithsej 128 shtete. Midis vendeve të...

Vapë afrikane në Shqipëri, sot deri në 38 gradë ceslsius

Vazhdon qarkullimi i masave ajrore të nxehta në Shqipëri. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak moti sot parashikohet me kthjellime e vranësira të pakta e mesatare. Era do...

Ramiz Merko vazhdon ndryshimin e Strugës, asfaltohet parkingu tek ura e...

Ramiz Merko vazhdon ndryshimin e Strugës, asfaltohet parkingu tek ura e poezisë!! Struges tashme i eshte shtuar dhe nje parking tjeter i modernizuar. Parkimi tek...

Tragjedi në Shkup, vritet me thikë një grua në Shuto Orizare

Një grua është vrarë mbrëmë në lagjen Shuto Orizare të Shkupit, njofton 24 Info. Incidenti ka ndodhur rreth orës 22:30 minuta. E ndjera 31 vjeçare...

Regjim i posaçëm i trafikut gjatë ditës së sotme rreth varrezave...

Për Ditën e Shpitrave ndryshohet regjimi i trafikut në Shkup. Në rrugët rreth varrezave të Shkupit sot dhe nesër do të vendoset regjim i...

Shkup, policia vetëm dje ka dënuar 77 shoferë për tejkalim të...

Departamenti për siguri në komunikacion pranë Sektorit për Punë të Brendshme në Shkup dje (e premte) ka realizuar aksion kontrollues për zbulimin e shoferëve...

Më të shikuarat