Ballina Blog Faqe 1292

Zyrtare: Mbyllet marrëveshja BDI dhe LSDM për Strugën, të enjten Zaev...

Mbrëmë kanë përfunduar me sukses bisedimet për koalicionin mes BDI-së dhe LSDM-së për kreun e komunës së Strugës dhe nga sot strukturat partiake të...

Analisti Neziri: Gjasat që Sela të fitojë Strugën janë minimale

Në emisionin “360 gradë” analisti Xhelal Neziri, u shpreh se koalicioni i Aleancës për Shqiptarët (ASH) me Lëvizjen BESA do të sjellë rikonstruimin e...

Pse u shemb “Shtëpia e Qazim bej Vlorës” z.Sela? Pyesin qytetarët...

Pse u shemb "Shtëpia e Qazim bej Vlorës" z.Sela? Pyesin qytetarët Qytetarët e Strugës dita ditës janë duke shprehur paknaqësit e tyre dhe revoltun ndaj...

Zaev: Pas zgjedhjeve lokale, nuk përjashtohet mundësia e ndryshimeve në qeveri

Kryeministri i vendit Zoran Zaev, sot pasdite në një takim elektoral në Çair, tha se deri tani nuk janë ulur në tryezë për mundësinë...

Anulohet ardhja e diaspores zvicrane ne Struge!

Alenaca i mashtron mergimtaret celulari qe reklamoet per zvicren del i fikur, Vazhdojnë mashtrimet e "Aleancës për Shqiptarët" dhe Ziadin Selës, tek numri i celular...

Zaev i ofroi koalicion PDSH-së

Kryeministri Zoran Zaev ka deklarauar se dyert për koalicion janë të hapura edhe për Partin Demokratike Shqiptare (PDSH) nëse kjo e fundit e pranon...

Panik në strukturën e Aleancës për Shqiptarët

Panik në strukturën e Aleancës për Shqiptarët Rezultatet e votave pas zhvillimit të raundit të parë të zgjedhjeve kanë ndryshuar ekuilibrat brenda Aleancës për shqiptarët....

Finalizohet marrëveshja mes BDI-së dhe LSDM-së

Finalizohet marrëveshja mes BDI-së dhe LSDM-së. Grupet punuese të BDI-së dhe LSDM-së janë drejtë përfundimit të programit për bashkëqeverisjen në komunën e Strugës ku po...

Shkëlqimi dhe rënia e lëvizjes BESA, nga VMRO-ja te ASH-ja

 Nuk ju ndeshtë shumë kohë Lëvizjes BESA që të pranojë faktin se bashkimi bën fuqi. Pasi që në rrethin e parë të zgjedhjeve lokale...

Ja çfarë kërkoi Sela nga Edi Rama

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, i ka kërkuar sot kryeministrit shqiptar, Edi Rama të ndërmjetësojë tek Ali Ahmeti për të vazhduar aleancën...

Më të shikuarat