Ballina Blog Faqe 1155

Mos i shtypni shumëkëmbëshat! Ja pse iu shërbejnë

Shumëkëmbëshi i shtëpisë (scutigera coleoptrata) është një nga heronjtë më të keqkuptuar nga llojet e insekteve. Gjithnjë bërtasim me neveri kur i shohim nëpër...

Diamantet hapësinorë erdhën nga planeti i humbur

Një shkëmb i hapësirës me diamant që shpërtheu në atmosferën e Tokës në vitin 2008 ishte pjesë e një planeti të humbur nga sistemi...

FOTO/ Njihuni me jetimët që ndryshuan botën

Kanë prekur fundin kur kanë qenë fëmijë, duke mbetur jetimë, por janë rritur dhe kanë ngjitur majat. Ka shumë artistë, politikanë, aktivistë të të drejtave...

NASA sjell pamje të rralla nga Marsi

Një ndjekës i dukurive paranormale, që më shumë është i fokusuar në hulumtimin e jetës së jashtëtokësorëve, pretendon ta ketë zbuluar një objekt misterioz...

Historia e krijimit të planeteve, diamantet e gjetura në meteor shpjegojnë...

Diamantet e rralla të gjetura brenda një meteori që u rrëzua në Tokës janë mbetjet e një planeti të humbur të krijuar 4.5 miliardë...

KF Veleshta fiton kunderejt KF Karaorman me rezultatin 0:2 (Foto+Lajm)

Skuadra KF Veleshta ka fituar kundrejt KF Karaorman ne ndeshjen e sotme. Faqja zyrtare e KF Veleshtes shkruan ne rrjetin social Facebook: KF Karaorman 0:2...

Raport progresi/ Komisioni Europian i shqetësuar për inceneratorët e Ramës…

Kapitulli për Mjedisin dhe Ndryshimet Klimaterike të Raportit të Progresit të Shqipërisë drejt Bashkimit Europian iu bashkua shqetësimit të banorëve të fshatit Verri në...

Mogherini: Maqedonia duhet vazhdojë me realizimin e reformave

Përfaqësuesja e lartë e BE-së Federika Mogerini me ton pozitiv ka shpehur lëvdatë ndaj Qeverisë, duke thkesuar se duhet të vazhdoj në rrugën drejt...

MPB: Për Haradinajn dhe Thaçin, nuk ka fletarrest ndërkombëtarë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i cili zbriti sot në Shkup në kuadër të forumit rajonal për dixhitalizim, mund të ishte ndaluar në kufi...

Maqedonia dhe Shqipëria forcojnë bashkëpunimin në mbrojtje

Përmirësimi i bashkëpunimit dypalësh ekzistues në fushën e trajnimit dhe edukimit ushtarak, duke shqyrtuar mundësitë për forma të reja bashkëpunimi nëpërmjet aktiviteteve të përbashkëta,...

Më të shikuarat

Troy Apke Jersey