Ballina Blog Faqe 1123

Dalin detaje tronditëse nga vizita e Kocias në Shkup

Klima që i parapriu vizitës së kryediplomatit grek, Nikos Kocias në Shkup sipas mediave greke ishte e çuditshme dhe shqetësuese njëkohësisht. Duke iu referuar burimeve, TV ERT raportoi se propozim-marrëveshja...

19 Vjetori i bombardimit të Jugosllavisë nga NATO

SHKUP (AA) – Cihad Aliu / Sibel Vezaj Nëntëmbëdhjetë vite më parë, NATO nisi “Operacionin e Forcave Aleate” (Operation Allied Force) ndaj Jugosllavisë për t’i...

Theret një i mitur në Podujevë, një i arrestuar

Policia e Kosovës  ka njoftuar se një person, i mitur, është arrestuar dje në Podujevë me dyshimin se ka therur një të mitur tjetër. “Një...

Një javë më parë i vdiq burri, detaji tragjik nga gruaja...

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja tragjike sot në Tiranë ku një grua 55-vjeçare u hodh nga kati i tretë i një pallati duke gjeturvdekjen. Burime nga policia bëjnë...

“Kartela shëndetësore”, projekt i dështuar!?

Ende nuk dihet se cila do të jetë zgjidhja afatgjate për kartelat shëndetësore, gjegjësisht nëse libreza shëndetësore do të bashkohet me letërnjoftimin. Këtë ndryshim...

Në regjistrimin e ardhshëm nuk do të regjistrohet përkatësia etnike, por...

Metodologji plotësisht të re të regjistrimit të ardhshëm të popullsisë propozon drejtori i ri i Entit të statistikave, Apostoll Simovski. Duke shprehur qëndrim personal,...

Baroni i drogës që u kap në Turqi/ Ja me sa...

Met Kanani nga Memaliaj, i arrestuar nga policia turke pak ditë më parë bashkë me 10 persona të tjerë, në kuadër të një operacioni...

Si u dogj 19 vite më parë ambasada amerikane në Shkup

Me fillimin e bombardimeve të NATO-s në Kosovë dhe Serbi kundër caqeve të forcave ushtarake serbe, në Maqedoni po zhvilloheshin protesta masive kundër këtyre...

Ishin kthyer në tmerr për italianët, shkatërrohet banda me shtatë shqiptarë

Shtatë shqiptarë kanë përfunduar ditën e djeshme në prangat e policisë italiane të akuzuar për një seri vjedhjesh. Në sajë të operacionit të koduar "Off...

Një burrë i vdekur u gjet para spitalit të Gostivarit

Në hyrje të spitalit të Gostivarit dje paradite është gjetur një burrë i ndjerë, përcjell Aktuale.mk. Policia ka kumtuar se i ndjeri është N.J (47)...

Më të shikuarat

Troy Apke Jersey