Maqedoni, gjatë ditës së nesërme moti do të jetë me vranësira

Moti nesër do të jetë me vranësira dhe më freskët. Do të ketë reshje të shiut të kohëpaskohshme. Siç njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike,...

Prokurorja Lençe Ristovska do ta përfaqësojë lëndën “Talir 2”

Me autorizim të prokurorit shtetëror publik Lubomir Jovevski, prokurorja Lençe Ristovska do ta përfaqësojë lëndën e PSP-së “Talir 2” para Gjykatës Penale. Gjykimi për lëndën...

Mjekësia kineze e kërkon Prof. Dr. Omer Xhemalin

Kirurgu i njohur i zemrës, shqiptari nga Tetova, prof. dr. Omer Xhemali, tashmë me epitetin 100 kokat më të mençura të botës, realizoi operacion...

Takim pune në mes Dimitrovit dhe ambasadorëve të Grupit të Vishegradit

Ministri i Jashtëm, Nikolla Dimitrov sot para ambasadorëve mbajti fjalim për ngjarjet e fundit politike të Vishegradit, rezultatet për reformat në fushat kyçe. Nën organizimin...

Treni përplas 31 vjeçarin nga Shkupi

Mbrëmë pas mesnate në hekurudhën para mbikalimit në bulevardin “Serbia” në Shkup, treni ka përplasur 31 vjeçarin nga Shkupi i cili ka ndërruar jetë...

Bekteshi: Jemi maksimalisht të angazhuar në ndërtimin e infrastrukturës dhe përmirësimin...

Ministri i ekonomisë Kreshnik Bektesi dhe kryeministri i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot morën pjesë në ngjarjen rajonale të...

Shkupi në mesin e pesë qyteteve me ajër më të ndotur...

Gjatë ditë së sotme, Shkupi ka qenë në mesin e qyteteve më të ndotura në botë. Sipas web-faqes ‘Airvisual‘, para Shkupit janë Singaporit, Kuala Lumpur...

Policia, dje në rajonin e Tetovës ka pasur 19 shkelje trafiku

Gjatë aktiviteteve kontrolluese  në komunikacion, të cilat janë realizuar dje (17-shtator),  në rajonin më të gjërë të Tetovës, janë zbuluar gjithsej 91 shkelje, nga...

Osmani: Jam optimist që më 15 tetor do të fillojmë negociata

Zëvendëskryeministri Bujar Osmani, siç thotë, është optimist serioz dhe pret se “më 15 tetor do të fillojmë negociata me Bashkimin Evropian”. Njëzetë e shtatë ditë...

Osmani vazhdon turnenë në metropolet Evropiane. Destinacini i radhës Berlini dhe...

Zëvendëskryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane, , Bujar Osmani në kuadër të turneut të tij në metropolet evropiane, nesër do të qëndrojë në vizitë...

Më të shikuarat