Moti sot në Maqedoninë e Veriut

0


Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale.

Në pjesën perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut.

Do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej tre deri më 12 gradë, ndërsa temperatura maksimale do të lëvizin prej 15 deri më 22 gradë celsius.