Moti sot në Maqedoninë e Veriut

0

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Në pjesën perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje lokale të shiut, si dhe do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi jugor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 3 deri 12 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 21 deri 27 gradë celcius.

Gjatë fundjavës moti pritet të jetë stabil, me diell dhe temperatura deri në 25 gradë celcius.