Moti sot në Maqedoninë e Veriut

0

Moti sot do të jetë me vranësira dhe i ngrohtë. Pasdite do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Nga pjesa jugore do të fryjë një erë e lehtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 12 deri më 19 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 25 deri më 31 gradë celsius.

Nga nesër pritet ulje të temperaturave ku do të ketë reshje lokale të shiut.