Moti sot në Maqedoninë e Veriut

0

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të shiut, si dhe periudha me diell. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtime të ndryshme.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -1 deri 6 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 10 deri 18 gradë celcius.

Gjatë fundjavës moti do të jetë me diell dhe temperatura më të larta, ndërsa në fillimin e javës tjetër sërish do të ketë kushte për reshje të shiut.