Moti sot në Maqedoninë e Veriut

0

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ftohtë dhe me reshje të shiut dhe borës në disa vende.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -5 deri 3 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej -2 deri 6 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë stabil por me temperatura nën zero në pjesën më të madhe të vendit./