Moti sot në Maqedoninë e Veriut

0

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje shiu, ndërsa në vendet malore priten reshje të borës.

Nga pjesa juglindore do të fryjë një erë e lehtë.

Temperaturat minimale do të jenë prej -2 deri më 6 gradë, ndërsa temperaturat maksimale ditore do të sillen prej 5 deri më 11 gradë celsius.

Gjatë fundjavës moti pritet të jetë me diell dhe i qëndrueshëm.

ABBA