Xiaomi Mi 10 raportohet se vjen javën e ardhshme

0

Përveç Galaxy S20 të Samsung, Xiaomi Mi 10 gjithashtu mund të paraqitet para publikut javën e ardhshme.

Të martën në mbrëmje, Samsung do të prezantojë një nga telefonat celularë më të rëndësishëm të vitit, pra Galaxy S20. Vetëm disa ditë më vonë, kompania kineze Xiaomi gjithashtu mund të dalë me një model të ri të lartë.

Kjo të paktën tregohet nga një postim nga Micron Technology, për të cilin raporton Gizmochina. Sipas kësaj, Xiaomi Mi 10 do të paraqitet të enjten, më 13 shkurt, transmeton Telegrafi.

Xiaomi Mi 10 është pajisja e parë që është e pajisur me një çip LPDDR5. Për dallim nga paraardhësi, teknologjia e re duhet të jetë 20 për qind më e shpejtë dhe të përdorë 20 për qind më pak bateri. Jeta e përgjithshme e baterisë së një pajisje mund të përmirësohet midis 5 dhe 10 për qind, siç thonë ata.

Kishte detaje të tjera rreth Xiaomi Mi 10 më parë. Në përputhje me rrethanat, telefoni celular duhet të jetë i pajisur me 4 kamera me rezolucion maksimal prej 108 megapixelë. Kamera e përparme është e vendosur në një vrimë në ekran. Kapaciteti i karikimit të baterisë 4,000 mAh gjithashtu duhet të jetë i jashtëzakonshëm. Me 65 vat, telefoni celular thuhet se ngarkohet plotësisht në 30 minuta.

Ashtu si me Mi 8 dhe Mi 9, sensori i gjurmëve të gishtërinjve gjithashtu duhet të instalohet në ekranin e Mi 10. Do të jetë interesante të shikoni nëse Xiaomi përdor gjeneratën e fundit të skanuesit të gjurmëve të gishtërinjve, i cili shtrihet në një zonë më të madhe, në vend të vetëm një pike në ekran.

Një procesor Qualcomm Snapdragon 865 do të përdoret. RAM duhet të jetë 12 GB, memorja e brendshme 128 GB, 256 GB ose 512 GB.