Erektionspillen onefitpapafitness.ch Erektionspillen genéricos potencia en España
Ballina Aktualitet Gruaja kapet me rreth 71 mijë euro ar në këpucë

Gruaja kapet me rreth 71 mijë euro ar në këpucë

0

Një grua ruse u arrestua nga autoritetet doganore të Rusisë për transportim të paligjshëm të shufrave të arit në Kinë.

“Gruaja e re po shëtiste në mënyrë të panatyrshme … dhe nervoze ndërsa kalonte nëpër dogana në një pikë kontrolli në kufirin ruso-kinez në qytetin Zabaykalski”, tha zyra lokale e doganave.

Pasi ju nënshtrua kontrollit me detektor metalik, “ajo dorëzoi vullnetarisht tetë shufra ari në total 1,863 gram, të cilat i kishte fshehur në thembra të këpucëve me shirit ngjitës”, shtoi i njëjti burim.

Sipas ekspertëve, vlera e këtyre shufrave, “të cilat janë improvizuar”, tejkalon 5 milion rubla (më shumë se 70.900 euro). Gruaja e re tha që një grua kineze i kërkoi asaj të mbante arin.

Autoritetet ruse kanë filluar një hetim “për trafikimin e paligjshëm të burimeve strategjike”. Që nga fillimi i vitit, shumë rusë janë arrestuar në Zambiasky për përpjekje për transferimin e arit në Kinë, sipas shërbimit doganor.

Në gusht një grua ruse kishte provuar të kalonte kufirin me 10 shufra ari, të cilat edhe ajo i kishte fshehur në pjesën e vetme të këpucëve.

LunaPark-KUKI