Ballina Aktualitet Arrestohet një person nga Haraçina për shkak të transportimit të emigrantëve

Arrestohet një person nga Haraçina për shkak të transportimit të emigrantëve

0

Një persona nga Haraçina e Shkupit është arrestuar nga policia pasi që në automjetin që e ka vozitur janë gjetur migrantë.

Siç njoftojnë nga MPB, më 11.09.2019 në orën 8:04 në vendin e quajtur ‘Kosturnik’ afër Kumanovës kanë arrestuar I.A (21) nga fshati i Haraçinës.

Gjatë kontrollit të automjetit ‘Reno espace’ me tabela të Strumicës, që e ka drejtuar I.A kanë gjetur 15 emigrantë nga Bangladeshi.

<

Vozitësi dhe emigrantët janë dhe ndodhen në stacionin policor për procedurë të mëtutjeshme.

Troy Apke Jersey