Arti Krasniqi me paraqitje pozitive, përfundon i katërti në LMR Patra 2019

0

 Notari Arti Krasniqi për pak nuk arriti të fitojë medaljen e bronztë në Lojërat Mesdhetare në Rërë ‘Patra 2019’.

Arti Krasniqi arriti të dalë i katërti në disiplinën 5 kilometra në ujëra të hapura, nga 16 garues pjesëmarrës.Koha e tij ishte 59 minuta e 49.10 sekonda, vetëm 22 sekonda më shumë se sa medalisti i bronztë, greku Georgios Arniakos.

Dy vendet e para iu takuan italianëve: Andrea Manzi (57.57.20) dhe Marcello Guidi (57.57.8).

“Kam dhënë maksimumin, normal që pasi dola i katërti, jam pak i zhgënjyer që për pak nuk dola i treti, por edhe kjo pozitë është shumë e mirë për mua”.

“Jam i kënaqur me paraqitjen. Gara nuk ishte e lehtë për shkak të valëve që mbretëronin”, deklaroi Arti Krasniqi.Gara e tij u ndjek nga drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës dhe atë të Federatës së Notit të Kosovës, të cilët po ashtu mbetën të kënaqur me paraqitjen e shkëlqyeshme të Artit, i cili dëshmoi se ka cilësi dhe të ardhme të ndritur.Arti ditë më parë vendosi të lë Gjermaninë për të përfaqësuar Kosovën.

Image may contain: 1 person, smiling, ocean, sky, outdoor, water and nature