Moti sot në Maqedoninë e Veriut

0

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut dhe stuhive.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri 21 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 29 deri 36 gracë celcius. Indeksi UV do të arrijë 7.

Deri në fund të javës moti pritet të jetë stabil dhe i nxehtë.