Autobusi përplaset me një kamioni, 21 të vdekur dhe 30 të plagosur

0

Së paku 21 persona e humbën jetën, ndërsa rreth 30 të tjerë janë lënduar në ndeshjen mes një autobusi dhe kamioni në shtetin Verakruz në pjesën lindore të Meksikës, kumtuan autoritetet lokale.

Nëntëmbëdhjetë persona pësuan në vendin e ngjarjes, ndërsa dy iu nënshtruan plagëve”, deklaroi shefja e mbrojtjes civile, Guadalupe Osorno.

Autobusi transportonte besimtarë, të cilët udhëtonin për të kryer rite fetare.