Ballina Aktualitet Moti gjatë ditëve në vijim

Moti gjatë ditëve në vijim

0

Moti gjatë ditës së hënë dhe gjatës të martës do të jetë i ndryshueshëm me periudha të diellit dhe me erë të përforcuar në drejtim juglindor dhe jugor.

Gjatë orëve të pasdites do të ketë reshje të shiut dhe vetëtima, njofton Telegrafi Maqedoni.

Siç njoftojnë nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike, stabilizim të motit do të ketë ditën e mërkurë, ndërsa nga dita e enjte do të ketë reshje të shiut të përcjellja me vetëtima në pjesën më të madhe të vendit.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga gjashtë deri 15 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore do të jetë nga 16 deri 31 gradë celsius.

Troy Apke Jersey