Moti sot në Maqedoninë e Veriut

0

Moti sot do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira. Gjatë ditës do të fryjë një erë e lehtë.

Gjatë pasdites në disa pjesë të vendit moti do të jetë i ndryshueshëm dhe do të ketë mundësi për reshje lokale të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga gjashtë deri më 10 gradë celsius, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin nga 19 deri më 29 gradë celsius.