Aksident zinxhiror në Gjermani, përfshihen 50 makina, ka të lënduar e të vdekur

0

Dy njerëz mbetën të vdekur dhe rreth 30 të tjerë u lënduan pas një aksidenti serioz në Thuringia të Gjermanisë

Dy njerëz mbetën të vdekur dhe rreth 30 të tjerë u lënduan pas një aksidenti serioz në Thuringia të Gjermanisë

Aksidenti ku u përfshinë 6 vetura, dy persona mbetën të vdekur dhe 4 të tjerë u lënduan, dy nga ta në gjendje serioze.

Ky aksident erdhi vetëm pak kohë pas një aksidenti masiv ku u përfshinë 50 vetura, në autoudhën e njëjtë në Thuringia të Gjermanisë.

Nga ky aksident ishin lënduar 25 persona, 4 nga ta në gjendje serioze. Autoritetet deklaruan se një stuhi e papritshme dhe një ulje drastike e temperaturës që dërgoi deri tek kushte të akullta në rrugë, ishin shkaqet për këtë përplasje.

Rruga A71 ka qëndruar e mbyllur për disa orë.