FOTO/Vllaznimi dominon derbin e qytetit, ja renditja!

0

Derbi i qytetit i takoi KF Vllaznimi Ne stadiumin e KF Vllaznimi u zhvillua ndeshja derbi i qytetit ndeshje kjo e vlefshme per xhiron e 19 te liges se trete JugPerendim. Ndeshja filloj ne oren 16:00 ku nga qendra sinjalizoi arbitri Sadik Tairi. Ndeshja ishte teper interesante dhe me shum raste por ishin tre golat e shenuar ne pjesen e pare te cilet rezultuan edhe si rezultat perfundimtar. I pari i cili e gjeti rrjeten kundershtare ishte Seit Kreka ne minute e 15 i cili nga nje goditje standarde solli gezim ne taborin e Vllaznimit dhe njekohesisht paralajmeroi se ekipi i Vllaznimit eshte ai i cili do ta dominoj kete ndeshje, dy minuta me vone Daniel Shekutkoski solli gezim per her te dyte ne ekipin e Vllaznimit dhe vendosi shifrat 2-0 ne favor te Vllaznimit. Kurse golin e vetem per Karaormanin e shenoi Nikolla Grdanoski ne minuten e 21. Me cka rezultoi edhe fundi i golave te shenuar ne kete ndeshje, Per spektatoret kjo ishte nje ndeshje mjaft interesante dhe me raste deri ne perfundim te ndeshjes ku me te shumte ishin ata te ekipit te Vllaznimit. Pas ndeshjes shefi i stafit te KF Vllaznimit Fiat Shate shprehet se ndjehet i kenaqur se fitoi ndeshjen derbi te qytetit dhe per ngjitjen ne poziten e dyte te tabeles, por shpreh dhe keqardhje per rezultatin e ngusht duke patur parasysh shanset e shumta gjat gjith ndeshjes dhe dominimit te saj. Vllanimi – Karaorman 2017 2-1 Pas perfundimit te ndeshjes futbollistet e KF Vllaznimi ishin ne feste.