​Alfa Romeo “rifreskon” Giulietta për 2019 (Foto)

0

Prodhuesi italian Alfa Romeo do të paraqesë modelin e përditësuar Giulietta në panairin e veturave në Gjenevë.

Me pakot e reja biznes dhe super, Alfa Romeo Giulietta ofron ngjyra të reja të modelit të saj.

Paketa Veloce Giulietta do të jetë në dispozicion për personalizim më të detajuar.

Sa i përket motorizimit, ende nuk ka informata konkrete nëse do të ketë ndonjë ndryshim domethënës.

Deri më tani, spekulohet për një motor JTDM 2.0 litërsh të ri me 175 kuaj fuqi, dhe TBI 1.7 litërsh me 240 kuaj fuqi.

Gjenerata e re Giuliette është planifikuar vetëm nga viti 2022.

Ndryshe, panairi i veturave në Gjenevë do të mbahet nga data 7 deri më 17 mars të këtij viti.