Moti sot në Maqedoni

0

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut dhe borës. Në disa vende reshjet e shiut do të jenë më të dendura, sidomos në pjesën juglindore, ndërsa në vendet tjera do të formohet shtresë e borës.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -7 deri -2 ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej -1 deri 5 gradë celcius në disa vende.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ndryshueshëm, do të vazhdojnë reshjet e shiut dhe borës dhe gjithashtu do të fryjë erë mesatare veriore.