Greqi, sot pritet ratifikimi i Marrëveshjes së Prespës

0

Kuvendi i Greqisë dje anuloi për sot në ora 14:30 votimin e Marrëveshjes së Prespës. Nga kabineti i kryetarit të Kuvendit grek, thonë se ky vendim erdhi si rezultat i numrit të madh të deputetëve që kërkojnë të marrin fjalën para zhvillimit të këtij votimi. Të shumta ishin edhe gjatë debatit të djeshëm përplasjet “Për” dhe “Kundër” mes Qeverisë së kryeministrit grek Aleksis Cipras dhe opozitës së kryesuar nga Kyriakos Micotakis.