Parashikimi i motit për ditën e sotme

0

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm me periudha te shkurta do të ketë diell, . Do të fryej erë e lehtë deri në mesatare në drejtim perendimorë dhe veriperendimore.

Temperatura gjatë ditës  do të lëviz prej -9 deri 11  gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm temperaturat e mëngjesit do të zbresin deri në -7 gradë Celsius kurse gjatë ditës temperaturat do të varojnë nga -1 deri më -4 gradë kurse gjatë natës pritet që temperatura të zbresë deri më -11 gradë Celsius.