Si nëpër filma, dy shqiptarët arratisen këtë mëngjes nga burgu i Athinës

0

Mengjesin e sotem dy shtetas shqiptar jane arratisur nga burgu i Athines.

Sipas mediave greke, sot ne mengjes eshte vene re mungesa e tyre. Ata vuanin denimin ne sektorin D te burgut. Ata kane prere kangjellat e dritares, kane dale ne “zonen e vdekur” dhe jane varur me litare ne pjesen e jashtme te murit te burgut duke arritur te arratisen.

Ata jane identifikuar si Elvis K. Dhe Leonard P., dhe akuzohen per vjedhje dhe grabitje te banesave te te moshuarve.

Policia ka nisur kerkimet per gjetjen e tyre ndersa hetimet i ka marre persiper Ministria greke e Drejtesise.