E enjte, shira të dendur dhe borë në verilindje

0

13 dhjetor 2018: Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të shoqëruara me reshje  shiu në zonën perëndimore dhe reshje bore në verilindje dhe juglindje në lartësitë 600-700 metra mbi nivelin e detit.

Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të  jetë i forcës 4-5 me  lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje graduale.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -7/5°C
Zonat e  ulëta           -2/11°C
Zonat  bregdetare   3/13°C