Moti sot i vranët dhe i ftohtë me temperatura deri në -2 gradë Celsius

0

Moti sot i vranët dhe i ftohtë me temperatura deri në -2 gradë Celsius

Moti sot në Maqedoni do të jetë pjesërisht vranët, parashikohen reshje shiu gjatë orëve të pasdrekes dhe në mbrëmje. Do të fryjë erë e lehtë në drejtim verilindor, ndërsa temperaturat maksimale e ditës do të arrijë deri në 8 gradë celcius, ndërsa ato të mëngjesit me -2 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë maksimale deri 4 gradë celcius.