Mot i ftohtë sot në Maqedoni

0

Moti sot në Maqedoni do të jetë mot i ftohtë dhe me vranësira lokale. Do të fryejë erë, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri në 5 gradë celcius, për dallim nga ato të mëngjesit me -2 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë maksimale deri 6 gradë celcius. Në ditët në vazhdim do të vazhdojë mot i ftohtë me mjegulla lokale.