LSDM: VMRO-ja është përgjegjëse për përgjimin më të madh në Evropë

0

LSDM ka reaguar pas statusit të kreut të VMRO-së, Hristian Mickoski, i cili e ka bërë përgjegjës kryeministrin Zaev për skandalin e përgjimit në prokurori. Partia në pushtet vlerëson se VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski e Mickoski janë përgjegjës për skandalin më të madh të përgjimeve të paligjshme në historinë e Evropës.

Mbeturinat e regjimit do të përballen me drejtësinë. Nervozizmi Mickoski të gjitha dështimet e tij për të mbrojtur krimet e mentorit të tij, Nikola Gruevski dhe dështimin për të ngadalësuar të ardhmen e Maqedonisë në NATO dhe BE, manifestohet me këto gënjeshtra”, thuhet në deklaratën e LSDM-së.