Moti sot nga -2 celsius

0

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa në vendet më të larta malore do të ketë edhe reshje të borës.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 3 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 5 deri 9 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me vranësi dhe kushte për reshje të shiut dhe borës.