Me rastin e 28 Nentorit Struga organizon turne sportiv, ja klubet që ndeshen!

0

Nesër në ora 12:00 në stadiumin e Vllaznimit në Strugë, për ditën e Flamurit (28 nëntor) do tê organizohet një turne në futboll ku pjesmarrëse do të jenê 4 ekipe nga Struga,
Fc.Vllaznimi,Fc.Veleshta,Fc.Llabunishti dhe F.C.LIRIA Zagraçan-Shum,informon Struga Ekspres.
Drejtuesit e klubeve për Struga Ekspres tregojnë se nga shorti i hedhur para pak çastesh nga përfaqësuesit e klubeve,nesër në ora 12:00 do të zhvillojnë ndeshjen e parë gjysëmfinale, Vllaznimi vs Veleshta dhe në ora 13:30 do të zhvillohet ndeshja tjetër FC.LIRIA Zagraçan-Shum vs Fc.Llabunishti.
Ky turne sipas përfaqësuesve të klubit do të përkrahet nga komuna e Strugës.