Zyrtare/ Panucci surprizon me formacionin ndaj Izraelit, ja ndryshimi i papritur

0

Shqipëria do të luajë mbrëmjen e sotme ndeshjen e parë të Ligëssë Kombeve ndaj Izraelit .

Ky takim është i vlefshëm për Grupin 1 të Ligës C dhe do të startojë në orën 20:45.

Të dy trajnerët tashmë i kanë publikuar formacionet zyrtare, ku Christian Panucci ka bërë ndryshime të papritura.

Për herë të parë do të luajë me fanellën kuqezi Binaku, teksa mungon kapiteni Ansi Agolli.

Në sulm tekniku italian do të aktivizojë Sindrit Gurin.