E mërkurë, vazhdon moti me diell, temperaturat deri në 34°C

0

E Mërkurë, 22 gusht: moti  do të jetë me diell  përgjatë Ultësirës perëndimore dhe vranësira të pakta deri mesatare  në zonat malore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Verilindje (NE)  me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës  2 lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         15/33°C
Zonat e  ulëta           18/37°C
Zonat  bregdetare    22/34°C