Tronditet Zvicra: 20 të vdekur pas rrëzimit së një aeroplani (VIDEO)

0

Një aeroplan i tipit të vjetër ështe ndeshur me shpejtësi të madhe në Alpet e Zvicrës, duke lënë të vdekur 20 persona, raportuan autoritetet. Zona e Alpeve të Zvicrës është shumë e njohur për skijuesit dhe për ngjitje me litarë.

Njëmbëdhjetë meshkuj dhe nëntë femra mbetën të vrarë pas goditjes së aeroplanit në alpe, në lartësi prej 2,540 metra mbi nivelin e ujit.

Policia nuk dha informata më të hollësishme lidhur me ngjarjen.