Gafë foshnjarake e Lloris, Mandzikuc kthen Kroacinë në lojë. Edhe 20 minuta ankth

0

Në “Luzhniki Stadium” të  Moskës po luhet finalja e Kampionatit Botëror “Rusi 2018” mes Francës dhe Kroacisë, shkruan Syri.net.

Pjesa e parë mbyllet me avantazhin 2-1 për francezët (Mandzukic autogol 18’, Griezman me penallti 38’/ Perisic 18’).

Rezultati thellohet në pjesën e dytë. Pogba në të 59’ gjuan mjeshtërisht nga jashtë zone, duke realizuar golin e tretë.

Nuk ndalen francezët, Mbappe me një gjuajtje të fortë realizon edhe të katërtin, duke hipotekuar trofeun.

Mirëpo Lloris gabon dhe përfiton Mandzukuc në të 69’, duke ndëshkuar francezët dhe fut sërish kroatët në lojë, 4-2.