Përfundoi gjithçka/ Reeaaaaaaal Madrittttttttttt! Europa flet spanjisht për herë të 3-të radhazi….

0

Real Madrit, fiton për herë të 13-të në histori Champions league dhe për herë të 3-të rresht, trofeun më të lakmuar të klubeve europiane.

Një ndeshja e cila nisi me një presing të lartë nga ana e skuadrës së Liverpul, të cilët deri në minutën e 25-të të pjesës së parë dominuan sfidën, por pas daljes nga fusha e lojës së Muhamed Salah, lojën e mori në dorë Real Madrit.

Ishte fillimisht Benzama i cili kaloi në avantazh Realin, por vetëm pak minuta më pas, Liverpul barazon me anë të Mane duke i çuar shifrat në 1-1.

Por magjiku Bale, me dy supergola i dha trofeun e 13-të Real Madrit.