A e dini sa kushton trofeu i Ligës së Kampionëve?

0
Trofeu i Ligës së Kampionëve është më i bukuri në pamje por ka edhe veçanti të tjera.

Liga e Kampionëve sonte zhvillon ndeshjen finale mes Real Madridit dhe Liverpoolit.

Kievi është qyteti nikoqir i finales për trofeun më të çmueshëm në futbollin evropian për klube.

Trofeu i Ligës së Kampionëve është më i bukuri në pamje por ka edhe veçanti të tjera.

Ai është i gjatë 74 centimetra dhe peshon 7.5 kilogramë, përcjell “lajmi.net”.

Trofeu ka një vlerë prej më pak se 9000 euro. /Lajmi.net/