Gonezales: SEHA-n të përfundojmë pa humbje

0

Vardari sot e luan ndeshjen e parafundit nga pjesa e rregullt në SEHA ligën rajonale, ndërsa të përzgjedhurit e Raul Gonzalesit janë mysafirë në Vojvodinë.
Strategu spanjoll thotë se do të qasen maksimalisht serioz në lojë dhe se qëllimi është që fazën grupore ta përfundojnë pa humbje.
“Siguruam pol-pozicion për F4 turnirin, por qëllimi ynë është që faza grupore ta përfundojmë pa humbje”, thekson trajneri i Vardarit.
Gonzales thotë se pritet që nikoqiri të jetë maksimalisht i motivuar. “Vojvodina është ekip i cili ka mbrojtje të mirë, ndërsa shkëlqyeshëm luan para publikut të saj, por ne jemi favoritë dhe do ta dëshmojmë këtë në terren”, theksoi eksperti spanjoll.
Ndeshja mes Vardarit dhe Vojvodinës filloj në orën 13.